Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.kolo - OP - Sokol Olšany - Čechovice 1:1 (0:1)

27. 4. 2013

 

 

Sokol Olšany - Sokol Čechovice 1:1 (0:1)

Branky: 0:1 Hájek (Klimeš)  

Sestava: Navrátil - Rotschedl, Sobota, Baroš F. (K), Baroš D., Černý, Hájek, Jeřábek, Klimeš, Frohn, Flajsar, Schuster, Grulich, Sklenář

 

 

Na zápas s Sokolem Olšany jsem se těšil, protože Olšany od úvodního kola kdy prohráli s námi v dalších zápasech neprohrály. Bohužel se odehrálo na hřišti úplně něco jiného což jsem za devět let co jsem u fotbalu nezažil.

Již od prvního zahlédnutí rozhodčího bylo na první pohled vidět, že není úplně fit. Upozornili jsme naše hráče na to, ať nekomentují žádný výrok rozhodčího a i rodiče jsme na to upozornily. Ze začátku zápase nás chtěly Olšany zaskočit a nakopávali míče dopředu. My jsme se snažili o kombinaci po zemi. Dostáváme míč za obranu a Adam Klimeš zakončuje do brány. Naše radost měla jen jepičí život, neboť domácí tvrdili, že byl ofsajd a rozhodčí branku neuznal (naše strana samozřejmě tvrdila, že ofsajd nebyl). Pokračovalo se dál a my se opět dostáváme do zakončení kdy po pěkné kombinaci otevíral skóre Jirka Hájek. Bohužel se hra začala přiostřovat a čím dál vice se na hřiště dostávaly emoce. Zákroky některých hráčů patřily určitě do brožury co je ukázkový faul. Nu což zničeho nic zazněla píšťalka a rozhodčí první poločas ukončil o šest minut dříve. 

Do druhého poločasu vstupujeme s cílem tento zápas nějak dohrát. Rozhodčí začíná pískat podle toho kdo víc zařve a po jednom takovém faulu kope soupeř tresňák a krásnou střelou vyrovnává ( myslím si ale, že šla chytit Dane). Zápas začíná od znovu a hlavně domácí stoper našim klukům dává zač je toho loket. Některé zákroky domácího stopera v pokutovém území volali nejen po penaltě, ale i po kartě. Pokud jde kluk do každého souboje nohou napřed a né s úmyslem trefit balón (ten už tam i kolikrát nebyl) tak je něco špatně. Pan rozhodčí (spíše pán ve žlutém kterému se to totálně vymklo z rukou) nechával hru plynout což vyústilo i v několik strkanic mezi hráči ( z naší strany tento zápas psychicky nezvládl Mates Grulich) za což měly padnout oprávněny karty na obou stranách (nemyslím žlutý karty). To bohužel ještě nebylo vše a zhruba deset minut před koncem při rohu soupeře je údajně ,, nechtěně " sestřelen náš brankař který není schopen pokračovat v zápasu a do branky musí kapitán Filip Baroš. Po dlouhém ošetřování se musí zápas dohrát a konečně se začal hrát jakž tak fotbal, kdy každý tým chtěl urvat vítězství na svoji stranu, což se žádnému týmu nepodařilo a zápas skončil remízou.

Bohužel zápas dvou týmů co hrají na špici nevyšel hlavně kvůli rozhodčímu. Pokud někdo na zápas mládeže přijede v podnapilém stavu, kdy má co dělat sám se sebou a ještě má dirigovat kluky na hřišti. Nedokážu si vůbec představit kdyby to byl zápas dorostu. Je to smutné, ale asi i to k fotbalu patří . Musím kluky až na Matesa pochválit, že tento zápas zvládli i po psychické stránce a nesnížily se k oplácení a k zákeřným faulům bez míče.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Olšanská ostuda aneb deset arbitrů na hřišti a jeden agresivní navrch .

(Mira Grulich, 28. 4. 2013 2:51)

Co se týče výkonu "rozhodčího" , jedním slovem katastrofa ! Ale co na tomto sobotním odpoledne byla ta největší ostuda a pro mě velkým zklamáním , byl ten fakt , že někteří rodiče z Olšan překročili hranici toho že fotbal je jen hra a kluci se mají především pobavit ... A hláška z "Olšan" ,byť na opilého "sudího", typu ' ještě jednou to pískneš dostaneš do rypáku' je dost silná káva ... A jak jsem viděl u všech Olšanských po zápase , tam zavládla spokojenost - bod jako ze snu je doma . Bohužel vývoj a dění kolem celého zápasu , potažmo po zápase jim asi přišel normální . Osobně tento zápas řadím do kategorie velmi rizikových , což mě ještě v sobotu dopoledne ani nanapadlo... A s největší pravděpodobností nesouhlasím , aby můj syn proti takovému spolku , někdy ještě hrál !
Velmi znechucený Mira Grulich.

Re: Olšanská ostuda aneb deset arbitrů na hřišti a jeden agresivní navrch .

(Petr Navrátil, 28. 4. 2013 18:36)

Ahojky.
Nebyl jsem na hřišti a tak mám informace pouze zprostředkovaně. Věřím že jsi měl velmi hluboký zážitek s toho jak se někteří naši spoluobčané umí projevit. Doufám že svoje rozčarování vydýcháš a kluci se společně vrhnou na další lahůdku v podání KRALIC a jejich „R O D I Č Ů“ .
Sportu zdar Petr

Re: Re: Olšanská ostuda aneb deset arbitrů na hřišti a jeden agresivní navrch .

(Šárka Rotschedlová, 29. 4. 2013 14:15)

Už T.G.Masaryk prohlásil " Republika se musí budovat i s takovýma blbcema jaký v ní máme" !!!!!!

REMIZA

(olpa mar, 28. 4. 2013 21:20)

ČECHOVICE VŽDY, KDYŽ NEVYHRAJÍ TAK BREČÍ A NA NĚCO SE VYMLOUVAJÍ!!!

Re: REMIZA

(Mira Grulich, 28. 4. 2013 22:28)

Zdravím pana Chytrého , který se ani neumí podepsat . Celý můj komentář je o nízké inteligenci našich spoluobčanů , kteří se snaží prosadit svůj názor silou . A nikoliv o ztrátě bodů jak se mylně anonym domnívá.
Mira Grulich

Re: REMIZA

(Josef Sklenář, 28. 4. 2013 22:29)

Dobrý den, nevím jak jste přišel na to, že Čechovice vždy, když nevyhrají brečí ? Napsal jste opravdu velmi vtipnou a opravdu nesmyslnou reakci. Porážky jsou součástí každého sportu, takže v tomhle bych problém vůbec neviděl. Jeden problém je v tom, že utkání žáků řídil rozhodčí, který nebyl "úplně v pořádku", nicméně tohle je otázka pro Okresní fotbalový svaz a komisi rozhodčích. A druhý problém je v chování domácí rodičů a nad tím, by se mělo "rodičovstvo mladších žáků Sokola Olšany" zamyslet. Aby po celou dobu utkání nadávali střídavě rozhodčímu, svým dětem, nebo soupeřům, to se jen tak nevidí. A když mi řekne dědeček, který se jde na utkání svého vnuka podívat jen vyjímečně, že takové sprosté chování rodičů ještě neviděl, tak je to na velké zamyšlení. Pokud se tohle děje na utkání dospělých, lze to ještě ( horko těžko ) pochopit, ale u dětí je to nepochopitelné a hlavně neomluvitelné !!! Jsem zklamám nejen z výkonu opilého rozhodčího, ale i z chování některých ( věřím že ne všech ) rodičů mladších žáků Sokola Olšany.
S pozdravem Josef Sklenář

Re: REMIZA

(Petr Klimeš , 29. 4. 2013 13:46)

Pokud to byl pro vás normální zápas tak to vás obdivuji, že na hřiště ještě chodíte. U mládeže dělám devět let a doufám si tvrdit, že mám s mládežnickým fotbalem procestováno celkem dost. Zažil jsem s fotbalem spoustu výher, ale i spousty porážek. Pro mne bylo na tomto zápase nejhorší ta bezmocnost, kdy člověk nemůže udělat vůbec nic. Sám jsem ten zápas nechtěl ani dohrát a až po telefonické poradě jsem to překousl a těšil jsem se na konec a ať se už nic nestane. Proč se nehrál takovej fotbal jak se hrál úplně na konci. Až domácí uklidnily svoje hráče ať nefaulují a hraje se fotbal. Bohužel být tam normální rozhodčí tak jsme to vůbec řešit nemuseli, že ten zápas nezvládl to snad uznají i domácí. Jen pro zajímavost doporučuji rodičům Olšan si přečíst ,, MANUÁL PRO RODIČE A FANOUŠKY" v našich odkazech. Ono stát na hřišti s pivem v ruce a na každého sprostě pořvávat není ten správný vzor pro svoje děti. Mí synové působili kromě Čechovic v týmech SK Sigma Olomouc, MFK Vyškov, 1.SK Prostějov a s takovým průběhem zápasu jsem se nikde nesetkal.